Bootstrap Dersleri – Giriş

Herkese selamlar! Uzun bir aradan sonra yeniden birlikteyiz. Öncelikle hepinizden özür diliyorum Uzun süredir Blog’da paylaşım olmuyordu. Kendi işlerimden dolayı burayı aksattım. Ama bundan sonra beraberiz inşAllah. Sık sık paylaşımlarımız devam edecek :). Bugün sizlere Bootstrap konusunu anlatmaya çalıştım. Bi kusurum, yanlışım varsa affola. İyi çalışmalar :).

Bootstrap; açık kaynak kodlu, ücretsiz bir CSS frameworktür, tasarım aracıdır. Mobil öncelikli web projeleri geliştirmek için geliştirilmiştir. Yani bir web sitesi yapacaksınız, önceliğiniz mobil web sitesi olacak şekilde planlanmıştır, desktop versiyon web siteleri mobil tasarımdan sonra ikincil olarak düşünülür. Yapı ve temel bu kurgu üzerinde düşünülmüştür.

Bootstrap alt yapısı kullanılarak web arayüzü geliştirme işleri daha hızlı ve kolaydır. Tüm uzmanlık seviyelerindeki geliştiriciler için; her boyda ekranlar ve her boyuttaki projeleri olanlar için geliştirilmiştir.

 

Bootstrap ile tüm cihazlar için kolayca site yapabilirsiniz

Bootstrap ile çok basit bir şekilde telefonlar, tabletler ve masaüstü bilgisayarlar için farklı görüntü elde edebilir ve cihaz büyüklüğüne uygun şekilde sitenizin gözükmesini sağlayan temalar/tasarımlar yapabilirsiniz.bro_responsivedesign_main2

Bootstrap modüler bir şekilde site tasarımı yapabileceğiniz alt yapı sunar

Bir site için gerekli olan tüm elementleri (form ögeleri, etiketler, tablolar, uyarı ve bilgi metinleri, navigasyon bar, sayfalandırma modülü, açılan menüler, farklı özellikte butonlar vb bir çok tasarım ögesini) içinde barındıran Bootstrap tasarım yaparken bu hazır elementleri kullanarak bütün cihazlara uygun tasarımlar geliştirmenize yarar. Yani her şeyi hazır olan kodlarla yeni bir tasarım ortaya koymak çok basit ve pratiktir. Stiller, imajlar , js’ler daha önceden sistemin içine monte edilmiştir. Sizin yapacağınız tek şey ihtiyacınız olan unsurları kodunuz içinde çağırmaktır.

 

Bootstrap tarayıcı desteği

Bootstrap 3.3.5 sürümü, Chrome, Safari, Firefox, Internet Explorer, Opera gibi neredeyse tüm popüler web tarayıcılarının son sürümlerinde sorunsuz çalışıyor.

Evet arkadaşlar bu yazım burada sonlandı. Bundan sonraki yazılarımı Girişimcilik üzerine yoğunlaştırmayı düşünüyorum. Herkese hayırlı günler dilerim. 🙂

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s